Ostatnia aktualizacja:

Medyczna marihuana poprawia komfort życia w chorobach neurodegeneracyjnych

Janek

Choroba neurodegeneracyjna - Alzheimer

Zanik pamięci oraz nabytych umiejętności to jeden z poważniejszych objawów choroby Alzheimera. Naukowcy do końca nie wiedzą co jest przyczyną powstawania tego schorzenia. Jedną z teorii jest duże zanieczyszczenie metalami ciężkimi (ołów, rtęć oraz aluminium). Obecnie nie ma skutecznych leków, które zapobiegałyby chorobie lub ją odwracały. Niestety, ale z roku na rok przybywa osób, które zapadają na Alzheimera.

Parkinson - uszkodzenia istoty czarnej w śródmózgowiu

Parkinson to kolejna groźna choroba, która objawia się uszkodzeniem części mózgu odpowiedzialnej za koordynację. Najbardziej charakterystycznym objawem jest drżenie kończyn, duże napięcie mięśniowe oraz spowolnienie ruchowe.

Objawy towarzyszące chorobom neurodegeneracyjnym

Uszkodzenia komórek nerwowych, które zauważalne są w chorobach neurodegeneracyjnych wiążą się z nieprzyjemnymi objawami, które obejmować mogą wiele układów człowieka. Chorzy mogą mieć problemy z koordynacją ruchową, cierpieć na bezsenność oraz brak apetytu. Medyczna marihuana korzystnie wpływa na wiele z tych objawów. Podczas badań z wykorzystaniem konopi, pacjenci (oraz ich rodziny) odnotowali poprawę komfortu życia oraz zauważyli złagodzenie uciążliwych objawów.

Moc rośliny - badanie wpływu konopi na Alzheimera

Instytut Badawczy w Kalifornii pochwalił się interesującymi wynikami wpływu delta-9-tetrahydrokannabinolu na powstawanie blaszek amyloidowych. Blaszki te blokują przepływ szlaków mózgowych, głównie w tych obszarach, które są odpowiedzialne za funkcje poznawcze (zapamiętywanie, kojarzenie, logiczne myślenie). THC jest inhibitorem acetyholinesterazy. Enzym ten wzmaga tworzenie się blaszek u osób cierpiących na chorobę neurodegeneracyjną jaką jest Alzheimer. Substancje zawarte w medycznej marihuanie mają zdolność utrzymywania acetylocholiny na właściwym poziomie.

Sprawdź https://nasionamarihuany.sklep.pl/