Ostatnia aktualizacja:

Marihuana w walce z fibromialgią

Janek

Istnieją na świecie choroby, które dopiero poznajemy. Nie znamy ich przyczyn i często nie mamy na nie lekarstwa. Fibromialgię możemy zaliczyć do jednej z nich. Czym się objawia i dlaczego chorujący na nią ludzie, widzą w nasionach konopi swój ratunek?

Ból całego ciała

Fibromialgia występuję u 2-4% całej populacji. Jest ona niezmiernie rzadka i nie ma na nią leku. Objawia się bólem całego ciała. Chorujący na nią ludzie opisują to jako „wyszarpywanie” bądź też „wbijanie ostrych przedmiotów”. Towarzyszy temu chroniczne zmęczenie, depresja i częste migreny.

Nieznane powody

Geneza fibromialgii jest do dzisiaj nieznana. Naukowcy przypuszczają, że problem może leżeć w błędnym interpretowaniu różnych bodźców przez mózg jako ból. Inne teorie mówią o możliwościach powstania objawów skutkiem nadmiernego stresu, niedoborów snu lub depresji.

Leczenie marihuaną

Wielu chorych odnotowało lepsze samopoczucie po zażyciu marihuany. Ból stał się bardziej znośny i mogli normalnie funkcjonować. Oprócz tego czuli pozytywniejszy nastrój a mięśnie przestały być tak napięte. Efekty były skuteczniejsze aniżeli po terapii środkami przeciwdepresyjnymi.

Zdanie naukowców

Lekarze wskazują tutaj na działanie związku CBD zawartego w konopiach. Łączy się on z odpowiednimi receptorami w mózgu, dzięki czemu łagodzi ból i inne dolegliwości. Pobudzenie systemu endokannabinoidowego, czyli naturalnych kannabinoidów w organizmie, poprzez marihuanie, może być skuteczne w leczeniu nie tylko fibromialgii, ale również nowotworów, epilepsji, czy autyzmu.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/